Centrum Kultury Jazovia zaprasza!

Gliwice, Rynek 10

 

 

 

 

Centrum JAZOVIA to autorski projekt Krzysztofa Kobylińskiego. Od strony misyjnej jest to miejsce tworzenia kultury i sztuki, a w szczególności nagrań i wydawnictw audio, wideo, premier, koncertów wykonawców własnych i obcych, warsztatów, wystaw oraz innych form aktywności kulturalnej. Od strony biznesowej to kompleks: sala koncertowa, studio nagrań, galeria sztuki, restauracja wraz z jazzclubem, letnia przestrzeń teatralna. Wszystko to położone w najlepszym miejscu Gliwic, na Rynku Starego Miasta.

 

Obecnie czynna jest sala koncertowa, galeryjna oraz studio nagrań.

 

 

                   

 

Od strony organizacyjnej przewidziany jest impresariat: agencja koncertowa, wydawnictwo audio, wideo oraz agencja promocyjna.

 

Za stronę misyjną odpowiedzialna jest Fundacja Integracji Kultury w Gliwicach, za stronę biznesową HH Poland SA.

 

Parę słów dla odbiorców sztuki

 

Miejsce przeznaczone do tworzenia wielkich wydarzeń artystycznych, bez dystansu wykonawca-publiczność, stworzona przez artystów dla artystów i odbiorców sztuki z wysokiej lub najwyższej półki.

Sala budowana z myślą o muzyce klasycznej, jazzowej, etnicznej i elektronicznej.

 

 

Parę słów dla wykonawców

 

Znajdziecie u nas salę koncertową wykonaną w zgodzie z najwyższymi światowymi standardami. Z Fortepianem Steinway D (275cm) oraz pełnym backlinem, specjalnym wytłumieniem i rozpraszaniem dźwięku, klimatyzację i wentylację niskoszumową, dogłośnienie Digidesign SC48 i Fohhn.

Sala koncertowa jest połączona ze studiem nagrań, w pełni przystosowana do nagrań Live oraz studyjnych. Sprzęgnięta z reżysernią, a w niej z SSL AWS948 oraz dużym zestawem najlepszych mikrofonów, osprzętu itd....

 

Informacje dodatkowe:

 

Jazovia działa od 2013 roku, a w tym czasie:

  • zrealizowanych ponad 130 koncertów i wydarzeń kulturalnych
  • ponad 130 koncertów i wydarzeń kulturalnych
  • przeszło 20 000 osób bezpośrednich odbiorców działań w Jazovii.

 

Festiwale

 

 

są głównymi rezydentami przestrzeni Jazovii.